WYCIECZKA DO SZKOŁY LEŚNEJ NA BARBARCE

17 lutego 2014 roku uczniowie klas IV-VI z Szadłowic, wraz z panią Marią Marcinkowską i Agnieszką Matyasik, o godzinie 9.00 zjawili się w szkole z wypchanymi po brzegi walizkami, po czym wsiedli do autobusu wycieczkowego i  ruszyli do Szkoły Leśnej na Barbarce. Wszyscy spakowali sportowe obuwie i dresy, ponieważ zamierzeniem było aktywnie spędzić trzy dni na łonie natury, łącząc lekcje przyrody i aktywność ruchową.
            Po przybyciu na miejsce z góry wiadomo było, że wycieczka będzie udana. Po pierwsze: pogoda przepiękna, wręcz wiosenna , po drugie: pani Marcinkowska wraz z wykładowcami szkoły zaproponowali interesujące lekcje przyrody oraz zajęcia lepienia z gliny, po trzecie: wszystkie zajęcia teoretyczne były przeplatane aktywnością fizyczną.
            Miłym i pouczającym wydarzeniem była długa piesza wędrówka przez las. Pod okiem pana przewodnika uczestnicy wycieczki zgłębiali tajniki liści, drzew, krzewów, ptaków. Jak mówią uczniowie, edukacja ekologiczna połączona z wędrówką czyli lekcja przyrody w terenie, bardzo im sie podobała, gdyż mogli nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale również zobaczyć, dotknąć, powąchać no i…nieźle się zmęczyć. Wielką atrakcją wycieczki był również park linowy, dyskoteka, ognisko i zabawy sportowe na powietrzu podczas przerw między zajęciami.
            Wyjazd zaliczył się do bardzo udanych. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że podczas pobytu w Szkole Leśnej na Barbarce przeżyli niezapomniane lekcje przyrody, poprawili swoją kondycję fizyczną oraz odkryli jak ważna jest integracja i przyjaźń, aby móc się wyśmienicie bawić. 

 

 

.