WYCIECZKA DO SZKOŁY LEŚNEJ NA BARBARCE

 

14 marca  z samego rana uczniowie klas IV- VI już po raz kolejny wyruszyli w podróż do Szkoły Leśnej na Barbarce. Pożegnanie z rodzicami i szkołą  obyło się  bez łez, gdyż część  uczestników odwiedzała Barbarkę po raz kolejny, a pozostali uczniowie mieli możliwość poznania prowadzących zajęcia w tamtejszej szkole podczas goszczenia Tiliobusu w ubiegłym roku szkolnym.  Otuchy dodała nam Pani Dyrektor, która serdecznie wszystkich pożegnała i życzyła udanego pobytu.

Wydaje się, że los postanowił nagrodzić wcześniejsze zmartwienia i obawy niektórych uczestników, gdyż w osadzie leśnej czekały na nas nie tylko ładne pokoje, piękna okolica, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra gotowa odpowiadać na najbardziej dociekliwe pytania.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Podczas pieszych wędrówek mieliśmy okazję poznać malowniczo położoną miejscowość w lesie, oraz jej historię. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowiadań o św. Barbarze- patronce osady leśnej.  Podczas zajęć edukacyjnych wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków- licznych mieszkańców lasu, braliśmy udział w poszukiwaniu żab i ropuch- lokatorów pobliskiego stawu. 

Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyliśmy w licznych zabawach . Nie zabrakło takich atrakcji jak: park linowy, zajęcia lepienia z gliny, oraz ognisko z kiełbaskami.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko i jak zwykle ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Szadłowic. Do domu przybyliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

 

 

.

 

 

.