WYCIECZKA DO SZKOŁY LEŚNEJ NA BARBARCE

 

4 października z samego rana uczniowie klas IV- VII już po raz kolejny wyruszyli w podróż do Szkoły Leśnej na Barbarce. Wszyscy stawili się punktualnie. Część uczestników odwiedzała Barbarkę po raz kolejny, a pozostali uczniowie mieli możliwość poznania zajęć i zwyczajów w tamtejszej szkole z barwnych opowiadań starszych kolegów. 
Los postanowił nagrodzić niezbyt przyjazną pogodę i obawy niektórych uczestników, gdyż w osadzie leśnej czekały na nas: ładne pokoje, piękna okolica, smakowite posiłki, oraz kadra gotowa odpowiadać na najbardziej dociekliwe pytania.
Program zielonej szkoły był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Podczas pieszych wędrówek mieliśmy okazję poznać malowniczo położoną miejscowość w lesie oraz jej historię. Pod okiem pana przewodnika uczestnicy wycieczki zgłębiali tajniki grzybów. Braliśmy udział w lekcji przyrody na dotyk, której celem było oddziaływanie na nasze zmysły.
Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyliśmy w licznych zabawach . Nie zabrakło takich atrakcji jak: park linowy, zajęcia wikliniarskie oraz konkursy, w tym konkurs na największą ilość zebranych grzybów jadalnych, konkurs na mistrza gier planszowych. 
Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Wyjeżdżaliśmy z nadzieją, że niedługo tam wrócimy.

 

.

 

.