Pouczająco, wesoło, zdrowo i pomarańczowo- tak właśnie było podczas
„Dnia pomarańczowego” w Szkole Podstawowej w Szadłowicach

 

 

            30 października ogłosiliśmy DNIEM POMARAŃCZOWYM, w którym promowaliśmy zdrowy tryb życia. Królowymi były: marchew, dynia i pomarańcza. Z pomocą w przygotowaniach przyszli nam nasi rodzice i nauczyciele, za co z całego serca dziękujemy. 

            Dzień rozpoczął się występem grupy rekonstrukcji historyczno- artystycznej „Rekonstrukto” z Lublina, która przeniosła nas do czasów średniowiecza. Mieliśmy okazję obejrzeć pojedynek czy pasowanie na rycerza. Poznaliśmy ponad dwadzieścia rodzajów broni, także gry i zabawy średniowieczne. Dowiedzieliśmy się również, jak karano osoby, które łamały prawo. Każdy z nas mógł dotknąć i obejrzeć wszystkie prezentowane stroje i rekwizyty.

            Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na pomarańczowym korytarzu (bo tego dnia  dekoracje były właśnie tego koloru), aby wspólnie obejrzeć film dotyczący zdrowego odżywiania. Po filmie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali krótką scenkę, w trakcie której zareklamowali przygotowane menu, podając jednocześnie wartości odżywcze naszych królowych,  czyli marchwi, dyni i pomarańczy.

            Po prezentacji wszyscy zostaliśmy zaproszeni do szkolnej restauracji, w której można było m.in. schrupać świeżą marchewkę, czy uraczyć się ciastami i babeczkami marchewkowymi. Także mogliśmy skosztować dyniowych smakołyków: dyniowy chleb, kanapki z dżemem dyniowym, dynię ze słoiczka czy pestki. Na sam koniec kelnerzy zaserwowali świeżo wyciśnięty sok z marchwi. Było wesoło, pysznie, zdrowo i pomarańczowo.

            Organizatorzy imprezy, czyli Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Agnieszką Matyjasik pragną gorąco podziękować rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali zdrowe potrawy oraz  w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji dnia pomarańczowego.

 

 

                                                                                                                                                                                                                     Dziękujemy

                                                                                                                                                                                                                Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

.

 

 

.