„Miłość niejedno ma imię”Tego dnia gościliśmy lekarza weterynarii Pana Piotra Biegałę, zoopsychologa Panią Irenę Kruzę, Panią Katarzynę Głowacką z psem Maratem- przewodnikiem osób
niewidomych oraz funkcjonariuszy policji z psem tropiącym osoby zaginione. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy o zwierzętach, ich potrzebach, właściwym traktowaniu, karach dla tych którzy zwierzęta zaniedbują. Ciekawym doświadczeniem dla nas były spotkania z Panią Katarzyną Głowacką, która wyjaśniła nam, że jest osobą niewidomą i pokazała w jaki sposób jej pies Marat się nią opiekuje oraz z funkcjonariuszami policji, którzy zaprezentowali nam swoją pracę z psem tropiącym oraz niezwykłe umiejętności tego zwierzaka.
To była niezwykle ciekawa lekcja, bardzo pouczająca i skłaniająca do refleksji. Dziękujemy wszystkim naszym gościom, że realizują tak potrzebny program edukacyjny „Z sercem dla zwierząt” i, że zechcieli odwiedzić naszą szkołę. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Zdrojewskiej za zorganizowanie dla nas tego spotkania.

 

.
.