DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZADŁOWICACH

 

Styczeń- a w naszym przedszkolu czerwiec, zimno- a u nas gorąco, wszyscy w ciepłych płaszczach- a my w letnich sukienkach i koszulach, szaruga na dworze, smutne miny- a na naszych twarzach uśmiech! Co było przyczyną radości i iście wiosennej atmosfery? Oczywiście wizyta babć i dziadków w szadłowickim przedszkolu!

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka rozpoczęła Pani dyrektor Maria Kucharska, która gorąco przywitała wszystkich gości.

23 stycznia dzieci z przejęciem, bijącym serduszkiem, ale i wielką radością wystąpiły dla babć i dziadków. Każdy taniec, wiersz, zaśpiewana piosenka czy zagrany na instrumentach utwór oklaskiwany był gromkimi brawami. Występujący zachowywali się jak profesjonaliści, dając z siebie 110%. Każdy maluch zasłużył sobie na miano niezwykłego aktora i to nie tylko w mniemaniu najbliższych, ale również wszystkich oglądających. W oczach babć zobaczyć można było łezki radosnych wzruszeń, natomiast spojrzenia dziadków dumnie przekazywały: „To mój wnuk, to moja wnuczka”. Po występach, dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie zrobione niespodzianki, zafundowały także liczne buziaki i uściski. Wychowawczynie natomiast zaprosiły wszystkich na kawkę i pyszne ciasto upieczone przez rodziców dzieci.

Dzień należał do tych, które: dodają energii, wyzwalają emocje, dostarczają uśmiechu i radości, skłaniają do refleksji, uskrzydlają- zatem do dni niezwykle udanych. Potwierdziły to również dzieci zadając pytania: „Kiedy to będzie za rok?”, „Rok szybko minie?”. „Szybko, nawet bardzo szybko”- odpowiadali dorośli. Zatem... do zobaczenia za rok.


 

 

 

.
.