MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Obdarowywanie się słodkościami czy małymi prezentami w dniu imienin Świętego Mikołaja to tradycja, która na stałe wpisała się nie tylko w polską tradycję, ale również w tą szkolno- uczniowską. Na dzień 6 grudnia czekają chyba wszyscy, gdyż przynosi on wiele radości. Wydawałoby się, że w tym roku Mikołaj ominie brać uczniowską, gdyż 6 grudnia przypadł w sobotę, ale na szczęście nie pozwoliła na to Rada Rodziców i Nauczyciele.

W piątek, 5 grudnia, na szkolnym korytarzu królował kolor czerwony- obchodziliśmy „DZIEŃ MIKOŁAJKOWEJ CZAPKI”. Mobilizacja uczniów była wielka, gdyż nagle pojawił się Mikołaj w stroju Mikołaja- czyli nasz kolega Mikołaj Czarkowski, nagle pojawili się uczniowie, którzy na głowach mieli rogi renifera i nagle pojawili się chłopcy z przypiętą biała brodą. Zatem nikt nie zawiódł! W szkole czuć było iście świąteczną atmosferę. Szkolną tradycją od wielu lat są również Mikołajki klasowe. Uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami ciągną losy i kupują sobie nawzajem drobne upominki. Grupy przedszkolne obdarowywane są przez swoje panie.

W tym dniu czekała również na uczniów niespodzianka. Przyjechał teatr, który zamówili dla nas rodzice z przedstawieniem o tytule: „Historia Mikołaja”. Dowiedzieliśmy się, że Mikołaj istniał naprawdę. Poznaliśmy tradycje innych państw związane z tym świętem.

Na zakończenie Pani Dyrektor Maria Kucharska wręczyła każdemu słodki prezent od rodzica, który pragnął zostać Świętym Mikołajem i nie ujawnił nazwiska.

                                                                                                                                                                     To był naprawdę udany dzień.

 

 

.