Pasowanie na ucznia

 

23 października 2013 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Szadłowicach odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I. Na uroczystość zaproszono rodziców, panią Dyrektor Marię Kucharską, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz wszystkich kolegów i koleżanki począwszy od przedszkolaków, skończywszy na klasie VI.

Punktualnie o godzinie 10.30 wychowawczyni klasy „I” Marlena Wojdylak powitała szczególnie gorąco swoich wychowanków oraz wszystkich przybyłych gości. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, który został przygotowany specjalnie na tę okazję. Były wiersze, piosenki, złożona przysięga, dyplomy oraz „rogi obfitości” przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Każdy pierwszoklasista złożył także swój odcisk palca w szkolnej kronice.

Po zakończonej uroczystości pani Dyrektor Maria Kucharska podziękowała za przygotowane występy, gościom za przybycie, natomiast wychowawczyni zaprosiła uczniów klasy I wraz z rodzicami na słodki poczęstunek.