Szkoła  Podstawowa w Szadłowicach po raz kolejny zagrała z  Jurkiem  Owsiakiem

 

W całej Polsce na pomoc Jurkowi Owsiakowi ruszyło 120 tysięcy wolontariuszy, 1800 sztabów, w tym 51 zagranicznych i wśród nich nasza szkoła. Choć nasza miejscowość to tylko mały punkcik na mapie, to jednak wszyscy mieszkający tu i w okolicznych wsiach udowodnili, że gdy chodzi o słuszną sprawę, potrafią się zjednoczyć i działaniem zrealizować wspólny cel. Celem tym było zebranie jak największej sumy pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Można powiedzieć: Udało się! Zebraliśmy 2650 zł i pobiliśmy rekord, gdyż w poprzednich latach  uzyskaliśmy: w 2009 r.- 1391,70zł, 2010r.- 1352,09zł, 2011r.- 1712,23zł, 2012r.- 573,26zł i w 2013r.- 1381,80zł. Sukces ten nie zostałby osiągnięty gdyby nie praca wielu osób, dla których znaczące i wymowne stało się hasło „Na ratunek”. 

W ten dzień już od samego rana wolontariusze kwestowali na ulicach wsi. Następnie od godziny 12.00 w szkole odbyły się występy przedszkolaków, uczniów klas I-VI przygotowane przez nauczycieli oraz pokaz Toruńskiego Stowarzyszenia Harmonii Ciała i Umysłu AIKIDO. Inowrocławska sekcja przybliżyła nam japońską sztukę walki, którą, jak się okazało później, zachwycili się chłopcy z szadłowickiej szkoły. Przygotowana została również loteria fantowa, sprzedaż ciast i licytacje. W tym roku nauczyciele postawili na taniec, ruch i sport. Uczniowie popisy taneczne i akrobatyczne wykonywali zarówno przy muzyce poważnej, jak i dyskotekowej. W sportowym stylu był również ufundowany przez Pana Ireneusza Winiarskiego bilet dla dwóch osób na przelot motolotnią, który zlicytowany został za łączną kwotę 490 zł. Kolejne licytacje płyt i kubków zespołów: „Dziani” i „Don Vasyl” wzbogaciły WOŚP o 150 zł. W tym roku wzruszający był również fakt podarowania przez ucznia pierwszej klasy własnoręcznie namalowanego obrazu. Dzieło zlicytowane zostało na kwotę 50 zł i już następnego dnia zdobiło korytarz szkolny.

Całą uroczystość zakończyła pani Dyrektor szkoły Maria Kucharska, która podziękowała wszystkim tym, którzy mają wielkie serca i bezinteresownie przyczynili się do organizacji 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.